Štěňata / Puppies

Plánujeme štěňátka plemene komondor.

Přijímáme rezervace,

pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice nebo se Vám plemeno komondor líbí a zvažujete jeho pořízení, rádi Vás budeme informovat o plánovaném spojení, poradíme s chovem a péčí tohoto atraktivního a mimořádně věrného přítele.

V případě zájmu nás kontaktujte emailem nebo telefonicky, podrobnější informace o rodičích Vám brzy sdělíme.

 

We plan puppies from our females, they are excellent health tests: HD A/A, ED 0/0 and Eyes tests Negativ!

In case of interest in puppy or information about next litter, contact me: kiralypuszta@komondor.cz

 

Štěňátko z KIRÁLY PUSZTA

Jsme si vědomi, že základem spokojeného a zdravého štěněte je plné bříško, proto jsou štěňata i dospělí psi v Király Puszta krmena jen vysoce kvalitní granulovanou nebo vařenou stravou.

Symbolem Király Puszta je naše práce v canisterapii, kde se uplatní jen psychicky vyrovnaný jedinec, proto štěňátka v naší chovatelské stanici vychováváme s láskou a vědomím, že to co do nich vložíme po dobu 8 týdnů strávenou u nás, je základem pro celý jejich život. Je to nezvratná a nenahraditelná část, která ovlivňuje jejich psychický vývoj i chování během celého jejich budoucího života.

 Štěňátka narozená u nás mají domácí péči, vyrůstají s dětmi a velký důraz klademe na jejich socializaci. Po celou dobu odchovu jsem se štěňátky doma a věnuji jim téměř celý svůj čas. Vyrůstají v láskyplné péči a po řádném naočkování a odčervení je pomalu seznamujeme s okolním světem, navštěvujeme dětský domov, základní školu nebo domov seniorů. Jsem si vědoma, že čas a péči jim věnovanou se nám i majitelům mnohonásobně vrátí. O tom, že to nejsou jen planá slova se můžete přesvědčit na fotografiích u každého u nás narozeného vrhu, kde týden za týdnem mapujeme jejich vývoj. 

Pro zdravý fyzický vývoj mají štěňátka i dospělí psi k dispozici prostornou zahradu, kde je dostatek podnětů ke hrám v přírodních podmínkách. Přičemž nezapomínáme na bezpečné povrchy pro vývoj jejich kloubů!  

I díky této péči jsou psi z Király Puszta milými vyrovnanými společníky rodiny a dělají radost svým pánům po celém světě. Reprezentují nás na výstavách, v chovu i při pracovním nasazení. Nový majitel si odnáší štěňátko 3 x odčervené, přeočkované, čipované, obdrží Europass a krmivo do začátku, na které bylo štěňátko zvyklé, majiteli předáme i Volhardové osobní testy.

Náš zájem o štěňátko s jeho odchodem do nového domova nekončí. S majitelem chceme být v kontaktu a jsme ochotni mu kdykoli poradit, pomoci v jakékoli oblasti, která se týká našich pejsků.

 

Odchovy z naší chovatelské stanice najdete téměř po celém světě, ať už dosáhly velkých výstavních úspěchů a stály na stupních vítězů nebo dokážou potěšit rodinu s dětmi, spolehlivě a neohroženě uhlídat pozemek nebo domácí zvířata majitele či nás doprovázejí při canisterapii v ústavech sociální péče a dalších zařízeních, jsou vizitkou naší práce. Přesvědčením, že komondor nemusí mít jen nedůvěřivou a nevypočitatelnou povahu.

Každý výběr budoucí chovné feny v KIRÁLY PUSZTA velmi zvažujeme, musí splňovat naše kritéria zdraví, vyrovnané povahy, pečlivé matky a samozřejmě být kvalitní představitelkou svého plemene. Pokud v minulosti tato kritéria naše feny či psi nesplňovali rozhodně jsme je v chovu nevyužívali. O jejich osudech si můžete přečíst na našich webových stránkách www.komondor.cz

S našimi získanými zkušenostmi stále důkladněji promýšlíme spojení budoucího chovného páru. Studujeme předky obou budoucích rodičů. Každým novým vrhem se snažíme nejen v ČR rozšířit krásné, zdravé, povahově vyrovnané a dlouhověké komondory. Psi z Király Puszta rovněž najdete na farmách, kde hlídají hospodářská zvířata i zvířata v zájmových chovech, lamy, miniaturní oslíky i zakrslé kozy. Zde nabízím k prohlédnutí odkaz na jednoho z majitelů našich štěňátek  www.lamafarma.cz
 

Ať už vážně uvažujete o chovu tohoto vzácného plemene a chcete přispět k jeho rozšíření. Zvažujete stát se členem českého Pannonia Klubu nebo maďarského Hungária Komondor Klubu. Toužíte po tom zařadit se do "rodiny" mezinárodních chovatelů a zůčastnit se mezinárodní akce pořádané pro Komondory a maďarská národní plemena, rádi Vás provedeme všemi počátečními úskalími.

Nebo jen zvažujete zda si pořídit komondora jako spolehlivého hlídače a rodinného kamaráda sebe i svých dětí, obraťte se na nás. Budeme se snažit, spolu s Vámi vybrat vhodné štěňátko pro Váš záměr a v dostupné cenové relaci.

 

                                                                                                                                            Karin a Přemysl Mikolášovi