Naše chovatelská stanice byla založena 15.1.2001

Věnujeme se chovu a výcviku plemene Komondor a Německý ovčák. S našimi psy pracujeme v canisterapii, věnujeme se sportovnímu výcviku a výstavám.  

Jakou péči věnujeme odchovům, si můžete přečíst níže nebo na našich domovských stránkách www.komondor.cz

 

                                                      

 

Štěňatům věnujeme v naší chovatelské stanici veškerou domácí péči. V závislosti na ročním období jsou přestěhována do "porodny" v areálu chovatelské stanice, která byla pro štěňata a fenku s tímto záměrem vybudována. Mají zde suché a čisté zázemí s možností pravidelného výběhu do prostorné zahrady pod našim dohledem. Uvědomujeme si, že přiměřený "zdravý" pohyb a vzájemné hry jsou zárukou dobré kondice. V rámci správné socializace jim věnujeme maximální péči a čas po celý den. Přes velkou péči, kterou fence i štěňatům věnujeme, nezachraňujeme neduživá štěňata za každou cenu. Jsme si vědomi, že takoví jedinci mívají daleko více zdravotních problémů a mnozí se nedožívají ani vyššího věku. Příroda mívá vždy poslední slovo.

Štěňata vyrůstají v kontaktu s naší rodinou a dětmi. Naše dcery jsou vedeny k tomu, aby i přes roztomilý vzhled štěňata nepolidšťovala a ví, jak správně se štěňaty zacházet. Jakmile jsou štěňata fyzicky zdatnější, pod dohledem je zařazujeme mezi ostatní členy psí smečky. Díky tomu se cítí právoplatnými členy naší lidské i psí smečky, a v době odběru jsou dostatečně psychicky zralá a nemají velký problém sžít se s novou rodinou a jinými psy. 
Štěňátko, které si zakoupíte v naší chovatelské stanici bude po zdravotně testovaných rodičích s vyrovnanou povahou. V otázce exteriéru se naši psi mohou a měří s komondory v zemi původu. Je to jediný způsob jak si ověřit do jaké míry se ubíráme správnou cestou. Bude s velkou pravděpodobností s výstavními předpoklady a mohlo by jít ve šlépějích svých rodičů. Jsme rádi, pokud si od nás štěňátko kupují aktivní zájemci s plány na výstavy, chov nebo práci. Ale současně nás těší, pokud je výborným kamarádem rodiny a jejím spolehlivým ochráncem. Ke štěňátku každý zájemce obdrží kupní smlouvu, startovací balíček s krmivem, Pet Passport se základním očkováním, štěně je 3x odčervené, s čipem. U štěňat provádíme Volhardové osobní testy, které ukazují na budoucí osobnost pesjka. V rámci socializace absolvujeme návštěvu domova seniorů nebo ústavu sociální péče. Nenásilnou formou je zvykáme na různé povrchy, neznámé předměty a zvuky. Štěňata i kojící fenu krmíme výhradně vysoce kvalitním superprémiovým krmivem určeným pro toto období a plemeno, v době kdy již dobře přijímají vařenou stravu. Přípravě vařenému a lehce stravitelnému krmení věnujeme velkou pozornost, dbáme na přívod živin a jejich poměr v daném období růstu.

Pokud si štěňátko u nás koupíte, budete vědět, že mělo ten nejlepší start do života. Jehož  vývoj můžete pravidelně sledovat na našich webových stránkách, konzultovat přímo s námi nebo sami při osobních návštěvách. Přejeme Vám mnoho krásných chvil s příslušníkem v našich očích nejvěrnějším. Budeme se těšit na setkání s Vámi.

                                                                                                                                                 Karin a Přemysl Mikolášovi